Bitcoin znów wzrósł za sprawą Elona Muska

Bitcoin znów pnie się w górę. Odkąd Elon Musk ogłosił na konferencji B Word, że Tesla znowu chce wznowić płatności kryptowalutami, z dnia na dzień wzrósł kurs bitcoina. Na dzień dzisiejszy (26.07) 1 BTC wynosi 38 864,10 USD, czyli 151 068,64 zł. Jak widać, Musk znowu udowadnia, że to do niego należy ostatnie słowo w kwestii kursu kryptowalut.

Bitcoin – dotychczasowe notowania

Jeszcze do niedawna bitcoin charakteryzował się przede wszystkim stałymi (w kierunku spadkowych) notowaniami. Najniższą cenę w ciągu ostatniego miesiąca kryptowaluta osiągnęła w zeszły wtorek 20 lipca. Wartość 1 BTC wynosiła wtedy 29 789,90 USD (116 137, 12 zł). Wszystko zmieniło się 21 lipca za sprawą konferencji B Word, na której szef Tesli, Elon Musk, rozmawiał z Jackiem Dorseyem – właścicielem Twittera. Podczas spotkania obydwaj przedsiębiorcy wypowiadali się przychylnie na temat bitcoina, a Musk przyznał nawet, że planuje przywrócenie przez Teslę płatności w kryptowalucie. Po tym stwierdzeniu kurs bitcoina automatycznie poszybował w górę, wzrastając o ponad 8%.

bitcoin elon musk

Nie tylko bitcoin

Jak widać jest to dopiero początek dobrej passy kryptowalut. Bitcoin nie jest jedyną wirtualną walutą, która skorzystała na wypowiedzi Elona Musk. Właściciel Tesli przyznał w rozmowie, że oprócz w BTC, inwestuje również w Ethereum i Dogecoina. Za sprawą tych kilku słów, notowania Ethereum wzrosły aż o 10%. 20 lipca kurs waluty wynosił 1 786,54 USD i cechował się spadkiem -1,69%. 21 lipca wzrósł on o 11,70% i sięgał 1995,50 USD. Dziś, 26 lipca, Ethereum można nabyć za 2322,25 USD i jest to zwyżka o +5,89% od poprzedniego wyniku.

Jak Elon Musk wpływa na kurs walut wirtualnych?

Elon Musk niezaprzeczalnie dyktuje warunki kursu kryptowalut. Jak zauważa portal GRYOnline.pl, obecnie posiadacze środków w bitcoinach powinni nie tylko sprawdzać kurs waluty, lecz również nowe wypowiedzi szefa Tesli. Trudno jest się nie zgodzić z tym stwierdzeniem. Już od połowy maja, od kiedy Tesla postanowiła wycofać się z płatności bitcoinem, można było zauważyć znaczący wpływ Muska na giełdę kryptowalut. Sam zainteresowany o swoim oddziaływaniu na waluty wirtualne mówi: „Mogę go [bitcoina] pompować, ale nie opuszczać. Zdecydowanie nie wierzę w osiąganie wysokich cen i sprzedawanie. Chciałbym, aby bitcoin odniósł sukces”.

Co dalej z kryptowalutami?

Nie tylko Musk widzi interes w rynku kryptowalut. Jak donosi anonimowe źródło w Amazonie, Jeff Bezos (właściciel przedsiębiorstwa) planuje wprowadzić możliwość płatności w bitcoinie na Amazonie. Decyzja o wprowadzeniu waluty ma zostać podjęta do końca 2021 roku. Według specjalistów ma być to dopiero początek wprowadzania kryptowalut do obrotów platformy. Spekuluje się, że w przyszłości szef Amazona sam planuje stworzyć własną wirtualną walutę. Póki co  pozostaje nam tylko obserwować rozgrywający się na naszych oczach spektakl między Muskiem i Bezosem a bitcoinem.

Zobacz również: Bitcoin a ustawa AML. Czy giełdy kryptowalut ułatwiają pranie pieniędzy?

Dodaj komentarz